PlayStation 4 – Konsola nowej generacji

Specyfikacja techniczna Playstation 4 „Orbis”

admin 26 maja 2012 Aktualności, Specyfikacja 3 komentarzy


Za pośrednictwem japońskiego bloga Esuteru, wyciekła rzekoma specyfikacja techniczna PlayStation 4. Redaktorzy serwisu weszli w posiadanie broszury przeznaczonej dla deweloperów, na której znajdowały się szczegóły techniczne PS4. Dokument, którego autentyczność ciężko jest potwierdzić zawiera w nagłówku nazwę „Orbis”, która miałaby być kodową nazwą nowej konsoli i przewijała się w dotychczasowych doniesieniach o PS 4. Według przechwyconych informacji na premierę sprzętu musielibyśmy czekać do czwartego kwartału 2012 roku.

Specyfikacja potwierdza również wcześniejsze informacje o ogromnym skoku technologicznym w architekturze sprzętowej. Na pokładzie znajdować miałby się procesor Cell Broadband Engine X, wytworzony w technologi 22 nm z taktowaniem 3,2 GHz i wyposażony w 16 procesorów PPE (PowerPC) wraz z 128 rdzeniami SPE. Kartę graficzną opartą o architekturę Kepler i opracowaną przy współpracy z firmą Sony, dostarczałaby Nvidia. Playstation 4 posiadałaby również 10GB pamięci RAM oraz obsługiwała dźwięk w standardzie 11.1.

Imponująco również przedstawiają się parametry obrazu. Standardowo wszystkie gry pracować by miały z rozdzielczością 1080p i wyświetlały obraz z częstotliwością 30 klatek na sekundę. Jednak PS4 była by wstanie generować obraz nawet o rozdzielczości 2160p.

specyfikacja techniczna playstation 4

Rzekoma specyfikacja techniczna PlayStation 4


Podziel się z innymi !!!

3 Komentarzy

 1. Łukasz 12 sierpnia 2012 at 14:27

  Podejrzewam że obsługa 4k2k przynajmniej jeśli chodzi o filmy powinna być w standardzie tym bardziej że w Japonii to standard praktycznie, u nas technologia u progu, a konsola będzie miała istnieć na rynku ładnych kilka lat. Każda kolejna generacja wprowadza aktualizację formatu obrazu lub nośnika. W tym wypadku blu-ray jeszcze spokojnie może posłużyć, wielowarstwowość daje jeszcze wiele objętości zatem pójdą w format obrazu.

 2. Łukasz 7 lutego 2013 at 07:55

  Ciekawe są informacje które czytam o platformie PS4 lub Orbis… jak kto woli.
  Ale mnie interesuje 1 rzecz. A mianowicie, jak będzie wyglądała możliwość odczytu dysków przenośnych w partycji NTFS?
  A może sama konsola będzie miała opcję formatowania dysku zewnętrznego w sposób umożliwiający kopiowanie na niego plików o wartości większej niż limit w FAT32?
  Jest to dla mnie istotna informacja, gdyż konsolę traktuję także jako odtwarzacz HDD a nie tylko centrum rozrywki dot. gier.

  Czy ktoś ma informacje na ten temat?

 3. kasper 14 kwietnia 2013 at 14:07

  Chcemy gier na ps3 w 2014r.

Wstaw komentarz