PlayStation 4 – Konsola nowej generacji

PS4 jednak z dyskiem optycznym

admin 8 czerwca 2012 Aktualności, Specyfikacja Brak komentarzy


Niedawno mogliśmy przeczytać o spekulacjach jakoby Microsoft oraz Sony miały zrezygnować z wyposażenia swoich najnowszych konsoli do gier w dyski optyczne. W The Wall Street Jurnal pojawiły się informację, że obydwie firmy zamierzają jednak wykorzystać je w swoich nowych produktach.

Decyzja podjęta przez producentów PlayStation 4 Orbis i XBOX 720 Durango podyktowana jest chęcią trafienia do wielu odbiorców  nie dysponujących szerokopasmowym internetem. Kolejnym czynnikiem wpływającym negatywnie na ich decyzje zakupowe mogłaby stać się konieczność pobierania plików gry, które posiadają znaczną objętość.

Poddając analizie opinie użytkowników korzystających z konsoli PlayStation 3, okazało się, że głównie wykorzystują oni sprzęt do gry w trybie single player, co nie wiąże się z koniecznością korzystania z internetu.

Wprowadzenie dysków optycznych pozwoli również na wzrost liczby potencjalnych klientów, którzy w związku ze słabo rozwiniętą infrastrukturą sieciową a co za tym idzie niską wydajnością łączy internetowych nie mieliby możliwości korzystania z tych urządzeń.

Potwierdzenie powyższych informacji przez firmę Microsoft oraz Sony zapewne będzie miało wpływ na cenę produktów jaką będzie musiał zapłacić odbiorca końcowy.


Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz