PlayStation 4 – Konsola nowej generacji

PlayStation 4 z procesorem AMD

admin 25 lutego 2012 Aktualności 1 komentarz


Według ostatnich doniesień Forbes‚a, Sony w swojej najnowszej konsoli PS4 zastosuje procesory firmy AMD. Informacja jest o tyle zaskakująca, zważywszy na fakt, że obecna konsola PlayStation 3 korzysta z rozwiązań NVidii. Wiarygodność doniesień podnosi nie tylko prestiżowe pismo, ale również nie tak dawne rewelacje byłego pracownika AMD, który donosił o rozpoczęciu prac w/w firmy nad procesorem do nowych generacji konsol. Wówczas pozostawało w domysłach o jakie modele chodzi. Teraz niemal jest pewne, że XBOX 720 oraz PlayStation4 posiadać będą podobne układy.

Jeżeli powyższą sprawę rozpatrujemy w kategorii dedykowanej technologi, Sony przenosząc premierę swojej konsoli o rok może przegonić Microsoft w wydajności i jakości renderowanego obrazu, przesuwając tym samym szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Decyzja Sony o ujednoliceniu dostawcy procesorów do PS4 z konsolą Microsoft, z całą pewnością podyktowana jest redukcją kosztów wytwórczych oraz obniżeniem ryzyka wprowadzenia układu o parametrach gorszych niż będzie miało to miejsce w przypadku okładów konkurencji. Z drugiej strony czym więcej będą różnić się konsole nowej generacji niż tylko obudową … ?


Podziel się z innymi !!!

1 Komentarz

  1. KITT 31 lipca 2012 at 08:32

    XBOX 720 BEDZIE IUAL INTELA I NVIDIIE, architekture 64bitową i będzie.poeiazany z.osrmka sorki za brak pl znakow pisze z.telefonu

Wstaw komentarz