PlayStation 4 – Konsola nowej generacji

Naciski dystrybutorów na tryb 1080p w konsolach PS4 oraz XBOX 720

admin 27 grudnia 2011 Aktualności Brak komentarzy


Od kilku tygodni nie ustają spekulację na temat specyfikacji technicznych konsol nowej generacji PlayStatio4 oraz XBOX 720. Do dyskusji dołączył się John Carmack, programista i współzałożyciel id Software, twórcy takich hitów jak Wolfenstein 3D, Doom oraz Quake. Na swoim twitterze ogłosił konieczność zastosowania w nowych rozwiązaniach trybu 1080p w celu zwiększenia szczegółowości i jakości obrazu.

Obecna generacja konsol, zazwyczaj wykorzystuje rozdzielczość 720p, która jest następnie przeskalowywana na 1080p za pośrednictwem telewizora HD albo samej konsoli. Technologia skalowania przyczynia się jednak do powstawania zniekształceń i pogorszenia jakości wyświetlanego obrazu. Dotyczy to na przykład nowej odsłony Battlefield 3, która jest wyświetlana w rozdzielczości 704p. Głównym powodem takich zabiegów jest poprawienie wydajności gier, która objawia się wzrostem wyświetlanych klatek na sekundę.

Na podstawie niedawnego wywiadu Carmacka dla Xbox Magazine, przewiduje on dziesięciokrotny wzrost wydajności konsol XBOX 720 oraz PlayStation 4 w porównaniu z obecnymi produktami, co pozwoli ostatecznie nie tylko podnieść rozdzielczość wyświetlanego obrazu, ale również znacząco zwiększyć ilość wyświetlanych klatek na sekundę.


Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz