PlayStation 4 – Konsola nowej generacji

Kontroler DualShock PS4 i jego funkcjonalność


Na konferencji na której pojawiła się zapowiedź nowej konsoli PlayStation 4 pomimo oczekiwań nie ujawnione zostały wszystkie fakty. Fani cierpliwie czekają na targi E3 mające się odbyć w Los Angeles w czerwcu, gdyż według przewidywań to właśnie tam wszystkie karty zostaną odkryte.

Najczęściej pojawiającym się tematem dyskusji na temat nowego produktu marki Sony jest oczywiście kontroler. W porównaniu do poprzedników po raz pierwszy zdecydowano się dokonać wyraźnej zmiany zarówno w wyglądzie jak i właśnie funkcjonalności DualShock. W odróżnieniu od poprzednich wersji nie posiada on przycisków „START” oraz „SELECT”, na konsoli znaleźć będziemy mogli za to przycisk „SHARE”, który daje możliwość rejestrowania dowolnej rozgrywki oraz tworzenia filmików czy zrzutów ekranu i ich udostępnianie. Przekazywanie ich innym użytkownikom nie wymagało będzie już nagrywania, edytowania i dopiero wysyłania jak poprzednio wystarczy tylko przesłać zarejestrowany obraz używając do tego przycisku „SHARE”.

dualshock

Poprawiona została również czułość przycisków i sposób w jaki reagują drążki analogowe, dodane zostało wiele innych użytecznych elementów takich jak pasek świetlny umieszczony z przodu kontrolera. Jednym z jego zadań jest śledzenie jego położenia w sytuacji gdy w pomieszczeniu znajduje się więcej użytkowników korzystających ze swoich kontrolerów. System PS4 ma za zadanie rozpoznać i przede wszystkim rozróżnić poszczególnych graczy, którzy je trzymają. W przypadku zmiany położenia np. gdy gracze zamieniają się miejscami na podzielnym ekranie nastąpi automatyczna zmiana pól.

Kolejnym elementem jest panel dotykowy, który obsługuje różnego rodzaje interakcje, pozwalając na wygodniejszą grę. Możemy go obsługiwać palcami np. przez przesunięcie kciuka. Umieszczony głośnik, który emituje dynamiczny dźwięk pozwoli na słyszenie świstu przelatujących pocisków, co na pewno docenią gracze lubiący „postrzelać”. Połączenie tych wszystkich elementów ma sprawić, że za pomocą nowego kontrolera wejdziemy jeszcze głębiej w „świat” gry, doznania i odczucia będą jeszcze mocniejsze a komunikacja pomiędzy graczami będzie prosta i szybka. Nowe produkty dostarczane nie tylko przez Sony ale i  konkurencję dążą do tego aby gracza całkowicie zintegrować z wirtualną rzeczywistością, żeby poczuł się jej częścią, mógł czuć i przeżywać to co czują jego bohaterzy. Pytanie tylko gdzie jest granica…


Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz