PlayStation 4 – Konsola nowej generacji

Imponujące wyniki sprzedaży PS4

admin 22 lutego 2014 Aktualności Brak komentarzy


Sprzedaż najnowszej konsoli PlayStation4 utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Firma założyła sobie plan, który został już przekroczony a zapotrzebowanie na nowa konsolę wciąż jest bardzo duże. Wręcz występują braki w dostępności i konieczne jest czekanie na upragniony sprzęt.Zanim jeszcze PS4 trafiła na półki sklepowe celem firmy była sprzedaż na poziomie 5 mln sztuk do 31 marca 2014 roku. Na chwilę obecną wyniki sprzedaży są imponujące. Najnowsza konsola rozeszła się już w zdumiewającej ilości 5,3 miliona egzemplarzy. Na tle konkurencji Sony posiada zdecydowaną przewagę. Konsola konkurencji np. Xbox One firmy Microsoft zostaje aktualnie w tyle. Miała być ona poważnym zagrożeniem dla PS4 jednak trafiła ona do rąk 3 milionów graczy. W sklepach znalazło się natomiast 3,9 mln egzemplarzy.

Najnowszy flagowy produkt firmy Sony jest konsolą, która odnotowała najszybszą sprzedaż w całej historii sprzedaży konsol do gry. Pierwszy milion sztuk sprzedał się w ciągu 24 godzin od premiery, co zdecydowanie robi wielkie wrażenie. Na tle innych konkurentów jest to wynik zdumiewający i niewyobrażalny. Ukazują się coraz to nowsze informacje z rynków europejskich jak i amerykańskich a sprzedaży.
Produkt Sony sprzedaje się zdecydowanie dużo lepiej aniżeli Wii U czy 3DS od firmy Nintendo a także Xbox 360 czy Xbox One pochodzące z Microsoftu. W grudniu 2013 r na rynku amerykańskim sprzedało się 2,1 milionów sztuk konsoli PS4.

Media Control GfK International podała, że najnowszy produkt firmy Sony na niemieckim rynku sprzedaje się aż 2,5 raza lepiej niż Xbox One firmy konkurencyjnej.Również serwis Gameblog.fr po analizie rynku francuskiego podał informację, że na ich rynku sprzedaż PlayStation 4 osiągnęła poziom 239 tys. a Xbox One nie cieszy aż tak wielką popularnością. Wynik jej sprzedaży to 126 tysięcy nabywców. Są to dane z okresu od listopada do końca roku 2013.


Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz